za_skopski
Дома Прес Центар Архива на вести
Е-пошта Печати PDF

Хуманитарна вечер на "Вино и milf porn Сирење"

"Wine and Cheese Evening"е годишен short term loan настан организиран од страна на International Women's Association of Skopje (IWA).Wine_and_Cheese_Charity_Evening

Се одржа во Ресторанот 14 (www.restoran14.com.mk) на 6-ти април, сабота од 20:00-23:00.

Македонското вино, ракија и производителите на сирење ги презентираа своите производи, а гостите имаа посебна можност исто така да уживаат и во музиката на IWA Singing Group, дует на виолина write my essay со Тереза и Иван, Роки и пријателите заедно со Дарко Арсов, како и да уживаат во поезијата на Александар Матовски - Цако и да ја видат изложбата на фотографии.

Оние кои присуствуваа имаа можност get cash now да учествуваат во томбола и да освојат некоја од наградите, а исто така може да учествуваат на аукцијата.

Овогодинешниот настан беше овозможена со поддршка на Скопски phone porn пазар А.Д. Скопје.

Средствата од продадените влезници, аукцијата и томболата celebrity porn pics се наменети за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром во Македонија.

Сликите од настанот можете essay writing да ги видите на facebook фан страната на Ресторан 14.

how much does windows 7 cost indesign cs4 mac download
    photoshop price uk photoshop cs5 for sale
mac office 2011 product key surface pro office 2013